Výprodej, slevy až 60%!

Váš nákupní košík je prázdný.

Vyberte si alespoň tři produkty z naší nabídky a získejte dopravu zdarma.

PROČ U NÁS?
99
  • 20 let na trhu
  • 80 000 zákazníků ročně
  • spolehlivá a rychlá doprava
  • 4 vlastní prodejny
  • 1108 výdejních míst
  • 105706 zboží ve vlastních skladech
  • 13130 zařízení a příslušenství
  • ryze česká firma
  • rozumíme našemu zboží
  • rádi Vám poradíme
MOJE ZAŘÍZENÍ

Začněte zde a zjednodušte si vyhledání příslušenství pro Váš telefon nebo tablet.
Více informací


Přidání zařízení
Výrobce:
- vyberte -


Model:
- vyberte -


Přidat
Katalog produktů

PocketBook 360 černý, 5" E-ink displej: Nejlepčí čtečka na trhu

Přejít na kartu produktu PocketBook 360 černý, 5" E-ink displej

Nejlepčí čtečka na trhu
Martin Novotný (28.10.2011 19:42:43)
Vyzkoušel jsem několik čteček a tahle je podle mě jednoznačně nejlepší. Jak po ergonomické stránce, tak i softwarově.
Velikost displeje 5" není zase o tolik menší než klasických 6", naopak díky stejnému rozlišení je displej jemnější.
Obzvlášť chválím ergonometrii. Většina čteček má tlačítka na otáčení buď úplně dole nebo sice po straně ale v dolní části. To člověka nutí držet čtečku za dolní roh a od toho mě po delším držení bolí palec. Tato čtečka má listovací tlačítka po straně, takže když jí držíte za boční stranu, nebolí ruka a tlačítko vpřed máte přímo pod palcem. Spolu s tím, že když čtečku otočíte o 180° a uchopíte levou rukou, prohodí se funkce horního a dolního tlačítka a zase vpřed máte pod palcem.
Druhé velké plus této čtečky jsou naprosto nadstandardní možnosti nastavení.
Čtečka obsahuje několik fontů vč. patkových řezů písma, které se mnohem lépe čtou, než bezpatková písma. Komu by to nestačilo, může si nahrát libovolný true-type font. Velikost písma se dá nastavit ve 20 krocích od 10pt to 50pt. Velikost písma lze měnit při čtení bez vstupu do menu tlačítky nahoru/dolu.
Přestože výchozí nastavení kláves je nastaveno velmi šikovně, je velmi užitečná možnost si funkce jednotlivých kláves libovolně přemapovat. Já jsem si např. na podržení horního tlačítka namapoval funkci o stránku zpět, která je normálně na spodním tlačítku, abych když se chci vrátit nemusel přehmatávat.
Ve většině recenzí je zmiňována větší rychlost čtečky, zejména otáčení stránek. Subjektivně se sice řadí mezi rychlejší ale že by konkurenty výrazně převyšovala se mi nezdá. Otáčení stránek je svižné ale není výrazněji rychlejší než u jiných čteček. Lze nastavit, aby invertování stránky (takové to probliknutí černé) se nedělalo pokaždé ale pouze při každém x-tém otočení stránky. To listování výrazně zrychlí, ale každým otočením stránky klesá kvalita zobrazení (takové trošku otřepané hrany písmen, jako když máte knihu vytištěnou na nekvalitním papíře), zase se to vyčistí při otočení s invertováním. V praxi je použitelné invertování každé třetí nebo páté otočení, při použití maximální hodnoty každé 10-té otočení je písmo už viditelně horší.
Ve výčtu podporovaných typů není uveden asi nejrozšířenější formát PDB, ale i ten čtečka umí zobrazit. Nečiní jí problém ani velké soubory, bez problémů jsem otvřel 12MB PDF. Na rozdíl od jiných čteček jsem zatím nenarazil na problém s kódováním češtiny. Automatické nastavení funguje spolehlivě, a kdyby ne, lze kódování nastavit ručně.
Software této čtečky je bezproblémový, zatím mi ani jednou nezamrzla. Aplikace a hry jsou víceméně k ničemu. Já bych raději na úvodní stránce místo odkazů na aplikace viděl delší seznam posledních knih. Ale to je jen nepatrná piha na kráse u jinak naprosto dolonalé čtečce.

Přejít na kartu produktu PocketBook 360 černý, 5" E-ink displej

Mobilní | Klasický

Naposledy navštívené (0) | Vaše hledání (0) | Porovnání (0)
«
.