Povánoční výprodej, slevy až 60%!

Váš nákupní košík je prázdný.

Vyberte si alespoň tři produkty z naší nabídky a získejte dopravu zdarma.

PROČ U NÁS?
99
  • 20 let na trhu
  • 80 000 zákazníků ročně
  • spolehlivá a rychlá doprava
  • 4 vlastní prodejny
  • 1099 výdejních míst
  • 106684 zboží ve vlastních skladech
  • 13158 zařízení a příslušenství
  • ryze česká firma
  • rozumíme našemu zboží
  • rádi Vám poradíme
MOJE ZAŘÍZENÍ

Začněte zde a zjednodušte si vyhledání příslušenství pro Váš telefon nebo tablet.
Více informací


Přidání zařízení
Výrobce:
- vyberte -


Model:
- vyberte -


Přidat
Katalog produktů

Nexus 5 16GB, černá: Zase ti naši distributoři

Přejít na kartu produktu Nexus 5 16GB, černá

Zase ti naši distributoři
Martin Dolák (5.11.2013 7:02:52)
Google zařídil velmi výkonné zařízení za poměrně nízkou cenu (Google Play: $349 16 GB verze), ale český distributor nespí a obratem toho využívá k zajímavé marži (Sunnysoft: cca $600 16 GB verze). Ví totiž, že se pořád bude jednat o dostatečně konkurenční řešení v našich končinách. Samozřejmě je potřeba zaplatit daň, clo se u smartphonů, je-li má informace správná, neplatí, ale že by daň dělala cca 70% (tj. cca $250)??? :-) Děkujeme čeští distributoři! Ještě, že člověk zpravidla vyjede okouknout nějaké ty vánoční trhy nebo něco podobného do nejbližší zahraniční metropole. Při té příležitosti se vyplatí koupit u tamního distributora telefon za rozumnější cenu.
Re: Zase ti naši distributoři
Martin Dolák (7.11.2013 22:19:25)
Asi máte pravdu v tom, že neznám souvislosti.
Souhlasím s tím, že nejsme pro Google dostatečnou kupní silou, aby tu rozjel svůj Play Store vč. sekce Devices.
Taky souhlasím s tím, že je zařízení i s "českou cenou" stále výrazně levnější než konkurence.
Odkud naši distributoři berou zboží netuším. Domněnka, že Google prodává pod nákupkou, už je dle mého soudu trochu nepřesná. Spíše bych to nazval prodejem s nulovým (nebo jen minimálním) ziskem. To samozřejmě vychází z toho, že když kupující vystaví objednávku na odběr v řádu stovek tisíc (či jednotek milionů) kusů, asi bude mít od výrobce lepší cenu za jedninu, než ten, co udělá objednávku v řádu stovek kusů. Těžko přisuzovat rozdíl vizi o konzumaci obsahu. Za tytéž požadované aplikace z Play Store přece zaplatím, ať už jsem Android zařízení koupil odkudkoli.
Ovšem v žádném případě nemůžu souhlasit s tím, že máme být rádi za 11500, protože je tato cena nižší než konkurenčních zařízení. Tím spíš, když to jinde jde za 7500... Už není totalita, abych musel držet hubu a krok... Takže nejspíš zvolím nákup za hranicemi a i s pěkným výletem zaplatím v součtu méně.
Re: Zase ti naši distributoři
mike83cz (7.11.2013 21:23:41)
Pane Doláku,

musím vám oponovat, nemáte pravdu a neznáte souvislosti.
Zcela mylně vycházíte z domnělého faktu, že základní cenou přístroje je cena z Google Play. Není! To je cena, která je dotovaná, čili uměle snížená Googlem. Google si může dovolit telefon takto zatraktivnit, protože předpokládá, že lidé si jeho přístrojem nakoupí další obsah z Google Play - filmy, hudbu, knihy, atd... a to mu bude slevu kompenzovat.

U nás konkrétně je distributorem, řekl bych, LG ČR a ti by podle vás měli telefon prodávat pod cenou proč?

Pokud tedy chcete někoho vinit z toho, že si u nás nemůžete pořídit Nexus za Play cenu, tak samozřejmě Google, že zde ještě nezavedl všechny sekce svého online obchodu a i Devices (které příjdou pochopitelně naposled).

Samozřejmě si můžete zajet koupit dotovaný přístroj do zahraničí, kde ho Google prodává a potom seřvat naše prodejce za to, že dotované kusy nenabízejí. Ale mě osobně by přišla stížnost na cenu telefonu o 5 tyček levnějšího než nejbližší konkurence už trošičku trapná.
Re: Zase ti naši distributoři
Luke (10.11.2013 22:37:41)
Dobrý den pane Dolák,
vyvracíte něco co nikdo nenapsal - pokud někdo prodává s nulovou nebo minimální marží, stále prodává tzv. dotovaně - mimo to, že nakoupím, musím také platit nájem, elektřinu a zaměstnance - pokud mi na to marže nevystačí, pak se jedná o dotovaný prodej ať byla nákupka jaká chtěla - a o tom právě mike83cz psal.

Že se neplatí clo na smartphony je omyl - neplatí se za zásilky do 150€ - a samozřejmě velkododavatel nemůže posílat po jedné :-) Zde viňte zákonodárce EU, nikoliv obchodníky v ČR. Pak si připočtěte poplatek za recyklaci, autorský poplatek (drobné, ale jsou tam). Dále pak je potřeba zohlednit nutnost držet záruku (servis něco stojí). No a samozřejmě to co zmiňujete - marže pro čekého obchodníka - přeci to nebude dělat zdarma :-) Dále to máte např. drobnosti jako překlad manuálu do češtiny (je nás 8x méně než němců = 8x dražší než do němčiny) ... i přes to všechno Vás to vyjde jistě v zahraničí levněji, ale s nemalou pravděpodobností budete muset reklamovat a nevím jak se na to bude tvářit český servis, takže byste měl našetřit na další výlet :-) Pak je otázkou, kolik ušetříte - s největší pravděpodobností i tak nemalé peníze, ale neviňte nikoho za to, že je cena taková jaká je. Kdyby to šlo levněji, určitě by to hned někdo nabídl ... ale ono to moc nejde.
Re: Zase ti naši distributoři
Šlemín Ondřej (5.11.2013 11:36:32)
Dobrý den pane Dolák,

děkujeme za shrnutí situace na českém trhu. Pokud by se jednalo o Sunnysoft samotný, budeme rádi telefon prodávat za stejnou cenu jako Google. Jde ovšem o to, že než se telefon dostane na naše sklady, projde přes několik "prostředníků", kteří si na onom zařízení nechají své. Sunnysoft má z rozdílu ceny Google a naší velmi malé procento marže. Stále se ale jedná, v rámci českého trhu, o nejvybavenější zařízení s velmi dobrou cenou. Komentáře tohoto typu jsou bohužel zbytečné a nemají v našich končinách smysl, tedy tam kde zařízení koupit od Google zatím nelze.

...

S pozdravem
Šlemín Ondřej
www.SUNNYSOFT.cz
distributoři
S-A (8.12.2013 19:25:13)
Mě tedy primárně neštve cena, ale to, že tu není dostupná 32 GB verze. To je mezi naším trhem a např. německým trhem takový rozdíl? Obě země by měly být z hlediska obchodu rovnocennými státy EU.

Přejít na kartu produktu Nexus 5 16GB, černá

Mobilní | Klasický

Naposledy navštívené (0) | Vaše hledání (0) | Porovnání (0)
«
.